Το σχολείο

Ερευνητικές εργασίες με
τη μέθοδο project

sep4u.gr

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για το νέο
Λύκειο και τις πανελλαδικές εξετάσεις

Σεισμοί

Ενημερώσου απο τώρα

Ενημέρωση Γονέων

Συνάντηση γονέων μαθητών Α΄Λυκείου με τους καθηγητές τους

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η πρώτη συνάντηση γνωριμίας και επικοινωνίας των γονέων της Α΄Λυκείου με το Σύλλογο καθηγητών του σχολείου, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου ΓΕΛ Λευκάδας ,την Τετάρτη 30-11-2016.

Στην συνάντηση παραβρέθηκε η πλειοψηφία των γονέων-κηδεμόνων καθώς και το σύνολο των εκπαιδευτικών του σχολείου που διδάσκουν στην Α΄τάξη.

Ο Διευθυντής ενημέρωσε τους γονείς σε θέματα που αφορούν την λειτουργία του σχολείου, σε θέματα απουσιών,συμπεριφοράς κ.α.

Στην συνέχεια οι γονείς είχαν την δυνατότητα και συζήτησαν κατ΄ιδίαν με τους εκπαιδευτικούς για την πρόοδο των παιδιών τους.

Εκτιμήθηκε απο όλους ότι τέτοιες συναντήσεις είναι εποικοδομητικές.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Προς τους γονείς & κηδεμόνες των μαθητών της Α’ Τάξης

Την Τετάρτη 30-11-2016 και ώρα 6:30 το απόγευμα σας προσκαλούμε στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου ΓΕΛ Λευκάδας σε μια πρώτη συνάντηση γνωριμίας και επικοινωνίας των γονέων & κηδεμόνων με το Σύλλογο καθηγητών του σχολείου, για να ανταλλάξουμε απόψεις και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν στη λειτουργία του σχολείου και την πρόοδο των μαθητών.

Για το Σύλλογο καθηγητών του 2ου ΓΕΛ

Κων/νος Α.Αραβανής

Φυσικός, MSc

Νέο ΔΣ του συλλόγου γονέων & κηδεμόνων