Ακόμα μια φορά μέσα στο 2022 η Βασιλική Λογοθέτη μας έκανε υπερήφανους ως Λευκαδίτες και ως σχολείο.

Πρωταθλήτρια Ελλάδας η Βασιλική Λογοθέτη στο Έπταθλο Κ18 και όριο για Πανευρωπαϊκό.

Μετά τη 1η θέση στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα, η μαθήτρια του σχολείου μας συμμετείχε στο Έπταθλο το Σαββατοκύριακο 4 και 5/6/2022 που διεξήχθη στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο της Πάτρας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συνθέτων Αγωνισμάτων Κ23 και Κ18 ως αθλήτρια του  Γυμναστικού Συλλόγου Λευκάδας.

Η Βασιλική ξεχώρισε με την παρουσία της, αφού κατάφερε να πετύχει ατομικό ρεκόρ επτάθλου σε 6 από τα 7 αγωνίσματα (στα 5 απόλυτο), να σημειώσει  ατομικό ρεκόρ στο σύνολο με 4974 βαθμούς και παράλληλα να προκριθεί στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ18 (4-7 Ιουλίου στην Ιερουσαλήμ), όπου θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας, ως μέλος της Εθνικής Ομάδας, στο αγώνισμα του επτάθλου.

Οι επιδόσεις της αθλήτριας ήταν: 100 μ. εμπ: 14’’13, Ύψος: 1,51 μ., Σφαιροβολία: 11,55 μ., 200 μ: 25’’60, Μήκος: 5,65 μ., Ακοντισμός: 32,07 μ., 800 μ: 2’32’’82.

Επίσης να σημειωθεί ότι πρόκειται για μια άριστη μαθήτρια που από τα αποτελέσματα φαίνεται να τα καταφέρνει εξίσου καλά τόσο στους αγωνιστικούς στίβους όσο και στις σχολικές της υποχρεώσεις, αποτελώντας πρότυπο για τους συμμαθητές της.

Ευχόμαστε κάθε επιτυχία στην αθλήτρια-μαθήτρια, το ήθος και η ψυχική της δύναμη είναι εγγύηση ότι θα εκπροσωπήσει επάξια τη χώρα μας, αγωνιζόμενη με όλο το πάθος που τη διακρίνει, με στόχο πάντα τη νίκη !!