Έκθεση φωτογραφίας 2ου Πειραματικού ΓΕΛ Λευκάδας

Ολοκληρώθηκε η έκθεση φωτογραφίας του 2ου Πειραματικού ΓΕΛ  Λευκάδας με θέμα « Όσα η καρδιά μας λαχταρά και όσο η καρδιά μας θέλει… ή δεν θέλει».  45 μαθητές μας αποτύπωσαν σε ένα στιγμιαίο κλικ τις επιθυμίες τους και τις ανησυχίες τους και τις μοιράστηκαν με την ευρύτερη τοπική κοινωνία στην αίθουσα Τέχνης «Θεόδωρος Στάμος».

Ευχαριστούμε τον δήμαρχο Λευκάδας, κύριο Ξενοφώντα Βεργίνη, τις αντιδημάρχους κα Θεοδώρα Κάτσενου και κα Μαρία Μαργέλη, τον κύριο Γιάννη Ροντογιάννη πρώην πρόεδρο του Κέντρου Πρόληψης «Δίαυλος», τον κύριο Κώστα Αραβάνη, πρώην διευθυντή του 2ου Πειραματικού ΓΕΛ, την κα Αννέτα Καββαδά, μέλος του Συμβουλίου Στήριξης του σχολείου, την κα Σοφία Ασπρογέρακα  επιστημονικά υπεύθυνη του Κέντρου Πρόληψης «Δίαυλος», τον κο Δημήτριο Ρήγα διευθυντή  του Δ.Ι.Ε.Κ. Λευκάδας, που μας τίμησαν με την παρουσία τους στα εγκαίνια της έκθεσης και συνομίλησαν με τους δημιουργούς και ιδιαίτερα ευχαριστούμε όλους τους πολίτες που επισκέφτηκαν την έκθεσή μας και έχοντας ώτα ευήκοα αφουγκράστηκαν τους προβληματισμούς των παιδιών μας.

Οι υπεύθυνες καθηγήτριες

Ζαμπέλη Διονυσούλα