Μηνύμα απερχόμενου Διευθυντή

Βαρδάνια, Λευκάδα, 31 Αυγούστου 2014

Με την λήξη της θητείας μου ως προσωρινά τοποθετημένου Διευθυντή στο 2οΛύκειο Λευκάδας, θα ήθελα να ευχαριστήσω τους συναδέλφους καθηγητές, τους μαθητές, τους γονείς τους, καθώς και το προσωπικό της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λευκάδας για την πολύ καλή συνεργασία που είχαμε την σχολική χρονιά που πέρασε.

Παρά τις εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες που επικρατούν στη χώρα μας, κατά συνέπεια και στο χώρο της Παιδείας, πιστεύω πως κάναμε ό,τι καλύτερο μπορούσαμε με αποτέλεσμα μια επιτυχημένη σχολική χρονιά.
Θέλω να συγχαρώ τους μαθητές μας που πέτυχαν στις Πανελλήνιες Εξετάσεις 2014 και να τους ευχηθώ καλή επιτυχία στις σπουδές τους και καλή σταδιοδρομία. Σε όσους δεν πέτυχαν τον στόχο τους, θέλω να τους πω να μην το βάζουν κάτω αλλά, να συνεχίσουν έχοντας πίστη στις ικανότητες και την αξία τους.
Παραδίδοντας το σχολείο στον εκλεκτό συνάδελφο Κώστα Αραβανή του εύχομαι καλή επιτυχία στο έργο του, την οποία, γνωρίζοντας την σημαντική μέχρι σήμερα πορεία του, θεωρώ δεδομένη. Τέλος, θέλω να ευχηθώ καλή πρόοδο στους μαθητές και καλή, δημιουργική νέα σχολική χρονιά με υγεία σε όλους.

Γιάννης Κουσουράκος
Διευθυντής 2ου Λυκείου Λευκάδας 2013-14