Μνημόνιο Συνεργασίας: Πανεπιστημίου Πατρών – 2ου Πειραματικού ΓΕΛ Λευκάδας

Πάτρα, 08 Μαρτίου 2023

Μνημόνιο Συνεργασίας: Πανεπιστημίου Πατρών – 2ου Πειραματικού ΓΕΛ Λευκάδας

Την Τετάρτη 8 Μαρτίου 2023 και ώρα 11.00 πμ στο γραφείο του Πρύτανη του Πανεπιστημίου Πατρών, Καθηγητή κ. Χρήστου Μπούρα και της Προέδρου του ΕΠ.Ε.Σ. του 2ου Πειραματικού ΓΕΛ Λευκάδας «Άγγελος Σικελιανός», Αναπληρώτριας Καθηγήτριας κ. Ευγενίας Αρβανίτη, υπογράφηκε το Μνημόνιο Συνεργασίας με το οποίο τα δύο μέρη επιθυμούν να συνάψουν εκπαιδευτική, επιστημονική και ερευνητική συνεργασία , ύστερα από την ομόφωνη απόφαση της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Πατρών (υπ. αριθμ. 215/9-2-2023 συνεδρίασης). Στη σημερινή εκδήλωση παρόντες ήταν ο Διευθυντής του 2ου Πειραματικού ΓΕΛ Λευκάδας κ. Κώστας Αραβανής, ο Κοσμήτορας της Σχολής Κοινωνικών και Ανθρωπιστικών Σπουδών κ. Βασίλης Κόμης, ο Πρόεδρος της Σχολής κ. Αθανάσιος Καραλής και η Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων κ. Νανά  Μπουσίου. Στα πλαίσια της υπογραφής ανταλλάχθηκαν αναμνηστικά δώρα από τον κ. Πρύτανη και τον Διευθυντή του σχολείου.

Δείτε εδώ το Μνημόνιο Συνεργασίας