ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΑΡΧΟ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Τη Τετάρτη 11 Μαΐου 2022 ο Δήμαρχος Λευκάδας κ. Χαράλαμπος Καλός προσκάλεσε και βράβευσε τους μαθητές Λογοθέτη Βασιλική και Τσούτση Ευάγγελο για τις διακρίσεις τους στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα στίβου που πραγματοποιήθηκε τις 13/14-04-2022 στο Βόλο.

Η Λογοθέτη Βασιλική κατέκτησε τη πρώτη στο έπταθλο και εξασφάλισε τη συμμετοχή της στα κλιμάκια της εθνικής ομάδας, ενώ ο Τσούτσης Ευάγγελος ήταν έβδομος στο δέκαθλο. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο συγκεκριμένος αγώνας αποτελούσε πρόκριση για τη Παγκόσμια Γυμνασιάδα στη Νορμανδία της Γαλλίας σε όλα τα αγωνίσματα εκτός από τα σύνθετα τα οποία δε διεξάγονται σε αυτόν τον αγώνα.

Στη βράβευση εκτός από τους δύο μαθητές παραβρέθηκε ο Διευθυντής του σχολείου κ. Κωνσταντίνος Αραβανής, η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής και προπονήτρια των μαθητών  κ. Χρυσούλα Φραγκούλη και η καθηγήτρια του σχολείου και δημοτική σύμβουλος κ. Νίκη Κατωπόδη.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στους μαθητές μας.