Επιμόρφωση στη Ρητορική

Έγινε το Σάββατο 10/02/2024 με επιτυχία η προγραμματισμένη διαδικτυακή συνάντηση για την επιμόρφωση των ενδιαφερόμενων για τη ρητορική εκπαιδευτικών. Στη συνάντηση συμμετείχαν όχι μόνο σχολεία από τη Δυτική Ελλάδα όπως ήταν ο αρχικός σχεδιασμός αλλά από όλη τη χώρα – με συνολικό αριθμό 98 εκπροσώπων της εκπαιδευτικής κοινότητας. Το σχολείο μας ήταν από τους διοργανωτές της συνάντησης- και με την υποστήριξη πάντα της Ένωσης για την Προώθηση της Ρητορικής στην Εκπαίδευση που προσέφερε την πολύτιμη βοήθειά της. Η καθηγήτρια του σχολείου μας Μαρία Τασσοπούλου και μέλος του διοικητικού συμβουλίου της ένωσης, συμμετείχε ως ομιλήτρια για τον Προτρεπτικό Λόγο… Ραντεβού με όλους τους ενδιαφερομένους στην επόμενη επιμόρφωση που δεν θα αργήσει!!!