Συνάντηση γονέων ύστερα από πρόσκληση του Δντη και των εκπαιδευτικών του Σχολείου

Την Τετάρτη 20 Οκτωβρίου 2022, στις18.00 πραγματοποιήθηκε η πρώτη συνάντηση γονέων και κηδεμόνων των μαθητών της Α Λυκειου του 2ου Πειραματικου ΓΕΛ με το Δντη και τους εκπαιδευτικούς του Σχολείου.

Ο Δντης καλωσόρισε τους προσκεκλημενους και τουςενημερωσε για το νέο τύπο Σχολείου, τις δράσεις,τους Ομιλους,τη Διδακτική στήριξη στα οποία μπορούν να συμμετέχουν οι μαθητές,καθώς επίσης για θέματα υγειονομικής προστασίας,για το νέο τρόπο εξέτασης (Τράπεζα θεματων).Επακολούθησε ένας εποικοδομητικος διάλογος και στη συνέχεια είχαν την δυνατότητα να συνομιλήσουν και να γνωρίσουν τους εκπαιδευτικούς.Για την καλύτερη ενημέρωση τονίστηκε ότι ηεπικοινωνι θα πραγματοποιείται με email,sms,τηλεφωνο η ακόμη και με φυσική παρουσία αν χρειαστεί.Επισης θα μπορούν να ενημερώνονται για όλα τα θέματα του Σχολείου από την επίσημη ιστοσελίδα μας ή οποία σύντομα θα αναβαθμιστεί και θα γίνει πιο λειτουργική.

Στην πρόσκληση ανταποκριθηκε η συντριπτική πλειοψηφία των γονέων και όλοι οι εκπαιδευτικοι του Σχολείου.