3ος Μαθητικός Διαγωνισμός Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης «Alan Turing»

Την Τετάρτη 13 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε η προκριματική φάση του 3ου Μαθητικού Διαγωνισμού Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης «Alan Turing» που διοργανώθηκε από το Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Δυτικής Ελλάδας. Στον διαγωνισμό συμμετείχαν τέσσερις ομάδες μαθητών/τριών του σχολείου μας από τις οποίες μια έλαβε έπαινο και μια προκρίθηκε στην επόμενη φάση (ημιτελικός) του διαγωνισμού που θα γίνει στην Πάτρα έδρα του ΠΕΚΕΣ Δυτικής Ελλάδας, στο Μικτό Πειραματικό Σχολείο Πανεπιστημίου Πατρών στις 13-04-2024.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες που συμμετείχαν στον διαγωνισμό και καλή επιτυχία στην ομάδα που προκρίθηκε!

Υπεύθυνοι για την συμμετοχή των ομάδων του σχολείου μας είναι οι Παραστατίδης Παναγιώτης και Ροντογιάννης Άγγελος καθηγητές ΠΕ86 Πληροφορικής.