Συμμετοχή του 2ου Πειραματικού ΓΕΛ Λευκάδας στος πέμπτους αγώνες Δημιουργικού Λόγου

Την Κυριακή 7/04 έλαβαν χώρα οι 5οι Αγώνες Δημιουργικού Λόγου με συμμετοχή σχολείων από όλη την Ελλάδα. Οι αγώνες οργανώθηκαν από το 1ο Γυμνάσιο Ασπροπύργου και την Ελληνική Ένωση για την Προώθηση της Ρητορικής στην Εκπαίδευση και το σχολείο μας συμμετείχε για πρώτη φορά σε αγώνες ρητορικής με τον όμιλό του. Στο διαδικτυακό μέρος στα αγωνίσματα της εκφραστικής ανάγνωσης πήραν μέρος οι Κοντογιώργης Ευάγγελος, Ρομποτή Αγγελική, Σταματάκη Καλλιρρόη και στον αυθόρμητο λόγο οι Καπογεωργάκη Δήμητρα, Κοντογιώργη Μαριτίνα, Ροντογιάννη Αγγελική ενώ η υπεύθυνη καθηγήτρια Τασσοπούλου Μαρία ήταν κριτής στα διαδικτυακά αγωνίσματα άλλων ομάδων. Η μαθήτρια Σταματάκη Καλλιρρόη έφτασε μέχρι τους ημιτελικούς διαβάζοντας ένα απόσπασμα από την Ιερά Οδό του Άγγελου Σικελιανού.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά! Ραντεβού του χρόνου από κοντά αυτή τη φορά…